Interaktív könyvek,előző fejlik stb... Lovak a legtöbb információ egy helyen! Licitpark ha egy jó ugrólovat vagy egy
kiváló andalúzt szeretnél... Versenycentrum a legjobb versenyek egy helyen.. Extra könyvjelzők,ikonok,könyvem... Egyéb cikkek,egyéb érdekességek...
Licit
I.Show Jumping Horses Auction
Ezek a lovak vannak még licitben:
-Grand Centauer
-Lambourghini Diablo
-Memphis
-Argentinue Andalusian Horses on Auction
Fantom Licitáló: Mirror Kínált összeg: 650.000 ,-LBP Ezek a lovak vannak még licitben:
-Shadow ; -Starshine ; -Pehely;
-Lótusz ; -Napsugár ; -Spirit;
-Diamond
Utónevezés (Indulóadás): Esti Csillag (ifj. Kozma István)
91. Magyar Derby – a család versenynapja
Július 7-én, vasárnap a 91. Magyar Derby napja a Kincsem Parkban több lesz, mint egy kiemelkedő lóverseny esemény, a kísérő rendezvény a BNI Juliálisának köszönhetően. A megszokott magas színvonalú galopp futamok mellett ugyanis sokszínű családi programokkal várják a látogatókat a szervezők, többek között remekül előkészített pónikon gyakorolhatják a lovaglás alapjait a gyerekek. A 14 órakor kezdődő ünnepi versenynap csúcspontja a 2400 méteres Derby 18.40-kor indul, előtte Galambos Lajos trombita művész hangolja a nézőket, akik a szünetekben bemutató lovaspóló mérkőzéseket valamint Fríz lovaknak kiírt futamot is láthatnak. A főváros „zöld szigetén” megrendezett eseményre a belépés díjtalan, a gyalogosan érkező nézők a Pillangó utcai metrómegállóból alagúton keresztül tudják megközelíteni a versenypályát.
A 91. Magyar Derby versenynapjának tervezett programja
12.30- Kapunyitás
14.00- I. futam
14.30- II. futam
14.40- Fríz lovak galopp versenye, díjátadással
15.05- III. futam- BEFAG- Flandorffer Tamás Emlékverseny
15.15- díjátadás- Győztesek Köre
15.35- IV. futam- Patay Sándor Emlékverseny
15.45- díjátadás- Győztesek Köre
16.10- V. futam- Gentleman Magazin- Buccaneer Díj
16.20- díjátadás- Győztesek Köre
16.25- Derby koccintás- Győztesek Köre
16.40- VI. futam- BNI Hendikep
16.50- díjátadás- Győztesek Köre
17.15- VII. futam- OMÉK- VM Díj
17.25- díjátadás- Győztesek Köre
17.50- VIII. futam- Horze- Nemzetközi Amatőrverseny
18.00- díjátadás- Győztesek Köre
18.05- Galambos Lajos trombita koncert- Győztesek Köre
18.25- 91. Magyar Derby parádé
18.40- IX. futam- 91. Magyar Derby
18.50- díjátadás- pálya
19.10- X. futam
- A versenynapra a belépés díjtalan.
- Az újonc fogadókat az aulában kizárólag Tét és Hely játékra, valamint kártyás fogadásra alkalmas kasszák várják, a játékot hostesek segítik.
- A két lelátó között kibővített vendéglátás és külön hangosítás, várja a nézőket.
- Az óriáskivetítőn a nap futamai mellett, az elmúlt évek Derby futamait valamint a Derby lovak felkészülését és számtalan érdekességet láthatnak a nézők.
- A Gentleman- Buccaneer Díj, az OMÉK- Vidékfejlesztési Miniszter Díja és a 91. Magyar Derby győzteseit az alagi zsokéiskola növendékei vezetik vissza a Győztesek Körébe.
- A két lelátó közötti füves területen, a kísérő rendezvény BNI családi napjának köszönhetően ingyenes játékok és póni lovaglás várja a gyerekeket.
- A II. helyi lelátó előtti füves területen a Budapesti Póló Club tart bemutató mérkőzéseket valamint tájékoztatást a sportágról.
- A versenynapot a Sport 1 élőben közvetíti, a közvetítést később a Sport 1, Sport 2 és a Sport m többször megismétli.
A szerdai díjhajtást az amerikai Chester Weber nyerte. A második az ausztrál Boyd Exell, a harmadik pedig a holland Theo Timmerman lett.
Az amerikainak a díjhajtás az erőssége, lovaival (Para, Senate, Splash és Uniek) mindössze 31.20 pontot gyűjtöttek össze (80.50%), míg a jelenlegi világbajnok Boyd Exell négyese 34.80 hibapontot kapott (78.2%), Theo Timmerman pedig 38.70, azaz 75.8 százalékos eredményt mutathat fel.
Weber pontosan ugyanazt a négyest hajtotta, mint egy évvel ezelőtt, amikor szintén megnyerte ezt a versenyszámot. Az amerikai rendkívül elégedett volt lovai négyszögben nyújtott teljesítményével. Három hete a franciaországi Saumurban megrendezett versenyen egy fiatalabb lovat is befogott és nyert, de Aachenben semmit nem akart a véletlenre bízni.
Chester Weber és fogata
A magyar hajtók közül a legjobb eredményt Dobrovitz József érte el (50.85, 68.2%), aki egyéniben így a tizenegyedik helyen áll holtversenyben a belga Gert Schrijvers-szel. Lázár Zoltán a tizenhatodik lipicai fogatával (53.74, 66.4%). Ifjabb Dobrovitz József (56.51, 64.7%) a huszadik helyről várja a folytatást.
Az aacheni CHIO-n az egyéni- és a csapatverseny élesen különválik. A szerdai díjhajtás, a pénteki akadályhajtás és a szombati maraton az egyéni eredményekbe számítanak bele. A Nemzetek Díja helyezéseiről pedig a csütörtöki díjhajtás, és a vasárnapi maraton- és akadályhajtás dönt majd.
Helyezés
Fogat
Eredmény
1.
Weber Chester
(Para, Senate, Splash, Uniek)
31.20
80.5%
2.
Exell Boyd
(Capone II, Curios, Sam, Winston)
34.80
78.2%
3.
Timmerman Theo
(Boy, Draco, Mister, Rodina)
38.70
75.8%
11.
Dobrovitz József
(Carlo, Cassander, Torino, Tulipán Büszke)
50.85
68.2%
16.
Lázár Zoltán
(Bíbor, Favory Cudar, Favory Figaro, Maestoso X 9)
53.74
66.4%
20.
ifj. Dobrovitz József
(Bandidas, Riant, Vivaldo, Waltstar)
Dr. Nagy Endre a világhírű Afrika-vadász fogalmazta meg elsőként a gondolatot, amit tett követett: hét éves előkészítés után, a tudományos közélet bevonásával 1971. augusztus 27-szeptember 30. között Budapest rendezte az I. Vadászati Világkiállítást. Hatalmas siker! Öt földrész, 52 országa mutatta be vadászati eredményeit, kultúráját. A 118 világ-győztes trófeát 2,1 millió regisztrált látogató csodálhatta.
Ezt a bemutatót gazdagította a Világkiállítás idején rendezett, nagy szakmai- és közönségsikert hozó I. Négyesfogathajtó Európa-bajnokság.
Helyszín: Országos Mezőgazdasági Kiállítás /OMÉK/, Budapest, Lovaspálya
7 nemzet, 6 csapat, 16 hajtó, 9 európai lófajta szerepelt a rendezvényen.
Nagy szenzációként hatott, hogy II. Erzsébet királyné csillogó-villogó oldenburgi négyesével starthoz állt Sir John Miller ezredes, fővadászmester. Segédhajtója a kerteskői ménesvezető Egri Zoltán.
Fülöp herceg közölte: ő természetesen lóháton kíséri a királynő fogatát. Volt is nagy riadalom a biztonságiak körében, de ugyan ki veszélyeztette az Eb nagytiszteletű díszvendégnek biztonságát?
A terepversenyen a fogatok Mátyásföldről startoltak és Gödöllőn értek célba. A lovakat, a kocsikat kamionok hozták vissza Budapestre. A nyitó ünnepségen a római fogatot egy ismeretlen „srác”, bizonyos Bárdos György bravúrosan hajtotta.
Bárdos György
Abonyi: elsőként a fogatvilág csúcsán
A bajnoki díjakat Fülöp herceg adta át.
Fülöp Sándor
Abonyi Imre
Európa-bajnok Abonyi Imre /Kecskemét/, ezüstérmes Fülöp Sándor /Apaj/, bronzérmes Papp József /Dömsöd/
Csapat Európa-bajnok: Abonyi, Fülöp, Papp
Fülöp herceg, a Nemzetközi Lovas Szövetség /FEI/ elnöke a lovaspályánkról szólva kijelentette:
„Ez olyan gyönyörű pálya, s olyan hálás a közönség, hogy tekintetbe kell vegyük díjugrató és díjlovagló világbajnokságok rendezésére is.”
Aztán? Jött a dózerek rohama. Ma már nehezen találnánk meg azt a területet, ahol egykor a gyönyörű jegenyékkel övezett, imponáló tribün és alatta a 280 ló befogadására alkalmas korszerű istálló állt. Megsemmisítése – több mint hiba!
Papp József
A jövőt formáló fogatidő
A Nemzetközi Lovas Szövetség /FEI/ 1969 decemberi kongresszusán Fülöp Edinborough-i herceget választotta elnökévé. A kongresszuson hozott határozat a négyesfogathajtást hivatalos versenyággá nyilvánította. A páratlan években Európa-, a páros években világbajnokságot rendeznek – szólt a döntés.
A kongresszuson az Elnök Magyarországot, – a már jó nevű fogatos nemzetet – kérte fel az első Európa-bajnokság rendezésére. Ez a döntés kétségkívül nagy elismerést jelentett, s egyben az állandó ellentartás és lekicsinylés elmaradását is a hazai politikai, valamint lovassport-élet részéről. A mostohagyerek, a mesék szegénylegénye csatát nyert – írja Várady Jenő.
Az elismerés ténye lehetőséget kínált az eddig is együtt dolgozó és segítő gárda alkotó lánccá, a fogathajtás érdekében szellemi elitté való szervezésére. Célom lett a tudatos, távlati építés és a kétségkívül kiváló magyar sportelmélet adaptálása a négyes fogathajtásra – nyilatkozta Várady, és Róth Ferenc kérdésére elmondta: „Én hivatalosan nem voltam szövetségi kapitány. Sőt: a Szövetségben semmiféle tisztségem nem volt.
Tehát külsősként irányítottam a válogatott felkészítését, a világbajnokság rendezését. Az újságírók neveztek el kapitánynak, s mivel a gyakorlatban is az voltam, nem tiltakoztam ellene.” Hivatalos kinevezése 1982. februárjától 1983 őszéig tartott. Aztán leállították…
Az Európa-bajnokságok 1981-85-ig tartó időszakának további vezető személyiségei: Dr. Pál János, a Szövetség elnöke és főtitkára Bútor Sándor. A Fogathajtó Szakbizottság elnöke Borontai István /1979-1985/. Dr. Bródy Tibort – a Magyarországról elsőként – a FEI Fogathajtó Szakág tagjai közé választották.
Kádár László
Fogathajtásunk hőskorának kiváló edzői közül: Kádár László, Toepler István, Jávor György.
Az elegancia versenye
Várady az akkor felfutó formában versenyző Abonyit szürke ügető fogat hajtására állította át. Meg is lett a kirobbanó eredmény. 1970-ben és 71-ben ezzel a fogattal nyerte a német derbit és Windsorban II. Erzsébet, Nagy-Britannia királynője versenyét. Ilyen sikersorozat után érkezett a fogathajtó zseni a budapesti Eb-re.
Ekkoriban a fogatok szépségét, kiállítását, a lovak küllemét, a felszerelés eleganciáját és mindezek összhangját 0-10 ponttal értékelték. A lovaskultúrát díjazták. Nagy kár, hogy elmaradt ez a „Bemutatás” versenyszám.
A kocsik is különböztek egymástól. Az angol kocsi nehéz, masszív, minden oldalról rézveretekkel sűrűn pompázó, nagyon elegáns. A magyar kocsi a homokfutóra emlékeztet, ám annak parádésabb cseklészi, vagy cziráki változata volt. Könnyed, gyors, fordulékony. Sajátos stílusában megkapóan tetszetős, de anyagánál fogva kevésbé olyan mutatós.
Az Aranyút kezdete
A sok közül két különösen emlékezetes alakítás volt az Eb-n: Fülöp díjhajtása és Abonyi akadályhajtása.
Fülöp Sándor már akkor kiváló díjhajtó hírében állt, ám alighanem itt és ekkor, az első Európa-bajnokság tiszteletére mutatta be élete addigi legjobb díjhajtó programját. Olyan lenyűgözően szép volt, hogy a keveset értő közönséget is teljesen magával ragadta. A legalább huszonötezer ember lélegzetvisszafojtva, halálos csendben nézte végig a programot, amelyben mintha nem is földön járó lovak, hanem négy Pegazus suhant volna a füvön tova. Légiesen csodálatos volt az egész. A lovak nemhogy együtt léptek, de még a fülük is egyszerre, egyfelé mozgott – emlékezik vissza Dávid Sándor.
Abonyi jócskán lekéste az akadályhajtás bemelegítését. A Birkacsárdában ebédelt a Herceggel. Várady persze tajtékozott (Abonyit nem kedvelte igazán, legfeljebb olyan kutya-macska barátság fűzte őket össze, no meg Imre briliáns tehetsége, amelyről épeszű vezető még véletlenül sem mond le – vélekedett Dávid).
A Népsport szerint: „ A bemelegítés fergeteges iramával érkezett és vágtában hajtotta meg az akadályokat. Elementáris erővel tört fel a lelkesedés. Ilyet ember még nem látott, amit Abonyi művelt. Ez volt a fogathajtás legnagyobb ünnepe.”
Papp Józsefről kevesebbet írnak az újságok, ám biztos, eredményes tagja volt az Eb-győztes csapatnak. Nagy fogatidők nyitányaként ők hárman együtt vívták ki a világra szóló sikert.
Következik: II. Négyesfogathajtó Európa-bajnokság
Párját ritkító eset: Eb-győzelem nélkül
Papp Jóska
Nem volt már fiatalember Európa- és világbajnoki címének megszerzésekor (Eb 1971. Budapest, Vb 1978. Kecskemét), de valahogy mindig „Jóska” maradt – Várady Jenőnek köszönhetően, akinél senki nem tudta ízesebben mondani Jaóóska. Egyéniség volt. Született versenyző, a fogathajtás mestere. Sok kemény munkájának eredményeként Dömsöd és környéke a magyar fogathajtás egyik fellegvára volt. A szép emlékű Kiskunsági- Lovas- és Pásztornapok szervezője. Lótenyésztő. A saját félvér törzstenyészetéből válogatta – szigorúan csak fekete – lovait. Csapat Európa- és világbajnok.
A Herceg és Abonyi
Abonyi Imre és Fülöp herceg között igazi, emberi és sportbarátság szövődött a fogathajtás kapcsán. Ezt alapvetően Abonyi briliáns tehetsége és emberi tisztessége váltotta ki az ez iránt rendkívül fogékony, de főúri mivoltában is közvetlen, egyszerű és szívélyes hercegnél.
Fülöp herceg szívesen hívta volna Angliába Abonyit edzőnek, s cserébe a legkiválóbb díjugrató edzőt is szívesen ide küldte volna. Nem jött össze. A kölcsönös tiszteleten alapuló barátságának másik jele volt, hogy a kecskeméti világbajnokságon Fülöp herceg Abonyi Imrét kérte a fogatára versenybírónak. Fölborultak, s a herceg estében kis híján „agyonnyomta” Imrét. De barátságuknak ez sem ártott. Végül amikor évekkel később a királynő Magyarországra jött, sokak meglepetésére a Herceggel együtt Bugacra is ellátogatott. Ez az utolsó találkozás a már gyenge egészségű Abonyi Imrének szólt.
A kor fogathajtó királya, tucatnyi kitüntetései közül talán kettőre lenne igazán büszke. Abonyi Imre Díjat a sportág első világbajnoka a svájci Auguste Dubey alapította a csodált sporttársa és barátja emlékére. A Nemzetközi Fair Play Díj, amit külföldi ajánlásra – azóta is egyetlen magyarként – 1980-ban ítéltek számára.
Egyszeres egyéni és csapat-világbajnok (Apeldoorn, 1976)
Kétszeres egyéni és kétszeres csapat Európa-bajnok (Budapest, 1971; Sopot, 1975)
Emlékét márványtábla őrzi Bugac-pusztán.
Mindegy milyen a ló színe – csak szürke legyen
Abonyi Imre tartotta magát ehhez az elhíresült mondásához. Mindig szürke lovakat hajtott.
Az 1971-es Eb-győztes ügető fajtájú lovai:
Nacsalnyik /1963/szürke herélt
Majka /1962/ szürke kanca
Menüett /1962/ szürke kanca
Mindhárom kitűnőség tenyésztője a Rádiházi Ménes.
Nicsevo /1963/ szürke mén. Tenyésztője a Somogysárdi Ménes.
Nicsevo és Neapolitano Abonyi 1975 évi sopoti Eb-győztes fogatában is szerepelt.
Legkedvesebb – és legsikeresebb – lova Nicsevo az ügetőpályáról került hozzá; sok csibészséget megengedett magának – „szabad idejében” – versenyen kívül. Egy éjjel kötőfékét ledobva a kancák közé szabadult. Négy „terven felüli” Nicsevo csikó született.
Nicsevot Bugacon temették el, közel istállójához és nem messze a később elhunyt gazdája sírjától.
Négy magyar lovasunk indult a lengyelországi Poznanba a június 7-9. között megrendezett CSI**** versenyre, hogy ott készüljenek a CSIO***-ra, melyen a Nemzetek Díjában állnak majd rajthoz.
A Krucsó Szabolcs, Szabó Gábor, Szász Sándor, Tóth László alkotta kvartett az első nap nagyon jól kezdett a szép környezetben rendezett, erős lovasokat felvonultató mezőnyben. Krucsó Szabolcs Nearcoval ill. Szász Sándor Luftikus Boy-jal szereztek 135 cm-en egy 4. és egy 6. helyet.
Másnap ugyanebben a számban egy második hellyel büszkélkedhettünk Szász Sándor és "Lufti" jóvoltából. A középkörben 140 cm-en Tóth László és Comodus harmadikok lettek, míg Szász Sándor és Ferrana az 5. helyet szerezték meg. A hibátlanok közt volt még Szabó Gábor is Timpex Cent-tel. Az esti 150 cm-re kiírt számban sem kellett szégyenkeznünk, hiszen Tóth László és Isti hozták a formájukat és egy hibátlan pályával a 9. helyen zártak. Szintén helyezve volt még egy hibátlannal Szabó Gábor és Timpex Cabale is.
A szombati 145 cm-es vadász számban legjobb lovasunk Szász Sándor lett, aki Ferranával a 16. helyen végzett, Timpex Cabale predig Szabó Gáborral nyegében a 24. helyet szerezték meg egy verőhibával.
A 150 cm-es számban csak Szabó Gábor tudott jól teljesíteni, ő most Timpex Cent-et lovagolta.
Az utolsó napi 140 cm-es vígasz számban ismét jól végeztünk, Krucsó Szabolcs és Chacco-Boy a harmadik helyet szerezték meg. A középkör döntőjéban Szász Sándor és Ferrana lettek a legeredményesebb páros, hatodik helyezést értek el.
A verseny fénypontja a 160 cm-re kiírt Nagydíj versenyszám volt, ahol nagy örömünkre Szabó Gábor és Timpex Cabale bejutottak az összevetésbe, majd végül a 11. helyen zártak, ezzel megszerezték a minősülést az idei évi Európa bajnokságra. Gratulálunk!
Vecsés, 2013. június 8., szombat - A házigazda Dobrovitz József a szombati maratonhajtást követően átvette a vezetést a négyesek között a Vecsés Kupa nemzetközi fogathajtó versenyen.
A 2004-ben csapatban világbajnok hajtó éppen fia, ifj. Dobrovitz József mögött lett második maratonhajtásban, de összetettben így is élre került, mivel a díjhajtás után vezető hatszoros világbajnok Lázár Zoltán 20 hibapontot kapott az első akadályban, ezután pedig a hátralévő hat akadály során már óvatosabban versenyzett, ezáltal összetettben visszacsúszott a 12. helyre.
Összetettben Dobrovitzot kevesebb mint egypontos hátránnyal követi a fia, de a harmadik helyen álló német Daniel Schneiders hátránya is alig több mint három pont, azaz nagyon izgalmasnak ígérkezik a zárószám.
A ketteseknél Nagy Tibor vezet a maratonhajtást követően a holtversenyben második Osztertág Kristófot és Sipos Zoltánt megelőzve.
Vasárnap 9 órától az akadályhajtással zárul a viadal a vecsési Dobrovitz Lovasparkban.
Állás a maratonhajtás után:
Kettesek
1.Nagy Tibor 123,96 hibapont
2.Osztertág Kristóf és Sipos Zoltán 125,06
3.
Négyesek
1.Dobrovitz József 132,52 hibapont
2.ifj. Dobrovitz József 133,38
3.Daniel Schneiders (német) 135,75
Kettős magyar vezetés a négyeseknél
Vecsés, 2013. június 7., péntek (MTI) - A pénteki díjhajtás után Lázár Zoltán áll az élen a Vecsés Kupa nemzetközi fogathajtó versenyen megelőzve a házigazda Dobrovitz Józsefet.
A hatszoros világbajnok Lázár úgy értékelt, hogy kifinomult programot sikerült bemutatnia a lipicai fogatával, de a 2004-ben csapatban világbajnok Dobrovitznak sem volt oka a panaszra, másfél pontos hátránya nem jelentős. A két magyar mögött a német Daniel Schneiders végzett a harmadik helyen az első számban a 20 négyesfogatot felvonultató mezőnyben.
Csütörtökön a kettesek díjhajtását a brit Joanna Attenborough nyerte a Dobrovitz Lovasparkban.
Szombaton 9 órától valamennyi kategória maratonhajtásával folytatódik a viadal, amely vasárnap az akadályhajtással zárul.
Állás a díjhajtás után:
Kettesek
1.Joanna Attenborough (brit) 46,59 hibapont
2.Sipos Zoltán 48,51
3.Nagy Tibor 49,02
Négyesek
1.Lázár Zoltán 45,01 hibapont
2.Dobrovitz József 46,54
3.Daniel Schneiders (német) 48,79
Brit versenyző az élen a ketteseknél
Vecsés, 2013. június 6., csütörtök - A díjhajtás után a brit Joanna Attenborough vezet a kettesfogatok mezőnyében a Vecsés Kupa nemzetközi fogathajtó versenyen, amelynek a házigazdája - hagyományosan - a Dobrovitz lovaspark.
Az idén tíz országból összesen 23 külföldi fogat érkezett a vasárnap délutánig tartó viadalra. Csütörtökön a kettesek mellett az egyesek kezdték meg szereplésüket, a mezőnyben 14 külföldi egység is ott volt. A legnagyobb érdeklődés ugyanakkor a kettesfogathajtók vetélkedését kísérte, 36-an mutatták be díjhajtó programjukat a tökéletesen előkészített pályán.
A kettesek mezőnyében szállt bakra ifjabb Juhász László, az 1984-es szilvásváradi világbajnokság aranyérmesének fia, továbbá Nyúl Zoltán, aki az 1999-es kecskeméti vb-n állhatott a dobogó legfelső fokára a csapatversenyben.
A díjhajtásban Joanna Attenborough mögött Sipos Zoltán és Nagy Tibor végzett a második, illetve harmadik helyen.
Eredmények, kettesfogatok, díjhajtás:
Joanna Attenborough (brit) 46,59 hibapont
Sipos Zoltán 48,51
Nagy Tibor 49,02
Június 7-én a négyesfogatok versenyében 27 fogat áll rajthoz, köztük több világbajnoki aranyérmes és helyezett. A viadal pénteken 10 órakor folytatódik a vecsési lovas pályán.